10 C
Santa Comba
miércoles, mayo 15, 2024

Eleccións Xunta 2024. Dez candidaturas na provincia da Coruña

Dez candidaturas presentaron as súas candidaturas pola provincia da Coruña, onde se reparten 25 escanos.

Partido Popular, BNG, PSOE, Sumar Galicia, Podemos, Vox, Espazo Común Galeguista, PACMA, Por Un Mundo Máis Xusto e Escanos en Branco.

Toda a información das eleccións na nosa sección Eleccións Xunta 2024

Estas son todas as listas completas

Candidatura número: 1. PODEMOS GALICIA (PODEMOS-ALIANZA VERDE)

  1. Isabel Faraldo Calvo
  2. Borja San Ramón Tizón
  3. Fernando del Moral Regaldie
  4. Elena Pernas Ciudad
  5. Francisco de Asís Pardo Senín
  6. Belén Angueira Pérez
  7. Ledicia Piñeiros Prada
  8. Julia Torregrosa Sañudo
  9. Xosé Lois García Ferreiro
  10. Aitor Neira Villaverde
  11. Sara Puga Rey
  12. Inmaculada Rojas Díaz
  13. Roi Freire Allegue
  14. María Pilar Gil Romero
  15. Carlos Gustavo Romalde Leal
  16. Noelia Pailos Cundíns
  17. José Francisco Iglesias Novas
  18. María del Carmen Sambade Domínguez
  19. Carlos Nogueira Carral
  20. Martina Casas Pérez
  21. Juan Manuel García Velo
  22. Carmen Tudo Rodríguez
  23. Francisco Florencio de Cal Pose
  24. Sonia María Fernández Carracedo
  25. Ignacio Andrés Díaz Rodríguez

Suplentes

  1. Elena María Gil Varela
  2. Hugo Álvarez Seco
  3. José Julio Fernández Castillo

Candidatura número: 2. Partido dos Socialistas de Galicia-PSOE (PSdeG-PSOE)

  1. Patricia Iglesias Rey (Independiente)
  2. Julio Ernesto Abalde Alonso
  3. Silvia Longueira Castro
  4. Aitor Bouza Manso
  5. María Montserrat García Chavarría
  6. Fabián Canosa Pasantes
  7. María Luisa Outeiral Campos
  8. Manuel Santiago Pérez
  9. María Isabel Gómez Cambón
  10. Enrique Astray Otero
  11. María Paula Moscoso Varela
  12. José Manuel Pantín Morado
  13. Jessica Méndez Sánchez
  14. Alejandro Antonio García Sousa
  15. Sheila Rial Mata
  16. Eduardo Astray Viqueira
  17. Ana Alvite García
  18. Eloy Carbón Rodríguez
  19. María Carmen López López
  20. Óscar Rial Lago
  21. Patricia Vilar Martínez
  22. Jesús Fernández Diez
  23. Noelia Rivadas López
  24. Ángel Luis Rodríguez Bazarra (Pantxo)
  25. María Carmen Vila Blanco

Suplentes

  1. Cristina Calvo Espasandín
  2. Isaac Emmanuel Buergo Almirón
  3. María Carmen García Fernández
  4. Iván Guardado Porto
  5. Rosario Valledor Puente

Candidatura número: 3. SUMAR GALICIA (SUMAR GALICIA)

  1. Marta Irene Lois González
  2. Paulo Carlos López López
  3. Berta Vigil Ortega
  4. Juan Manuel Díaz Villoslada
  5. Ángel Cabo Benedetti
  6. María Dolores Caramés Hermo
  7. Jorge Juan Suárez Fernández
  8. Carmen Armada Martínez
  9. José Luis Piñeiro García
  10. Julia Cea Cabanelas
  11. Francisco Javier Permuy López
  12. Plácido Lizancos Mora
  13. Carme Casado Casado
  14. Alba Novo Sánchez
  15. María Luisa Pasín Mato
  16. Alicia Carrera Castaño
  17. Luis Víctor Ruiz Rodríguez
  18. María del Mar Sobrín Sueiras
  19. Adrián Álvarez Rodríguez
  20. Aurora Paz Viruet
  21. Teresa Vázquez Cuba
  22. Pablo Calviño Tato
  23. Manuel Seijas Caamaño
  24. María Pilar Jiménez Aleixandre
  25. Xesús Díaz Díaz

Suplentes

  1. María José Rama Insua
  2. Alfredo Manuel González López
  3. María de la Trinidad Palacios Raposo
  4. Juan Francisco Soler Fernández
  5. Xosé Henrique Monteagudo Romero

Candidatura número: 4. ESCANOS EN BRANCO (ESCANOS EN BRANCO)

  1. Diego Troncoso Casal
  2. Martina Taboada Vicos
  3. José Manuel Sixto Niebla
  4. María Dolores Varela Castro
  5. Álvaro de la Cruz Varela
  6. María Caamaño Nieves
  7. Emilio Cabadas Gonçalves
  8. María del Carmen Casal Columna
  9. Gabriel Rodríguez González
  10. Clara Vidal López
  11. Javier Míguez Bello
  12. Narciza Eulalia Cevallos Arévalo
  13. José Ángel García Vilariño
  14. María del Carmen Miramontes Castro
  15. Jorge Martínez Caamaño
  16. María Luisa Dequidt Herrero
  17. Gregorio de Castro Freixo
  18. Ainoa Fernández Pampín
  19. Xurxo Castro Miramontes
  20. Laura Vaamonde Maroño
  21. José Puerta Alemán
  22. María Rey Garrote
  23. Aldán Creo Mariño
  24. Dolores María Dans Vidal
  25. Jaime Álvarez Vázquez

Candidatura número: 5. PARTIDO POPULAR (PP)

  1. Diego Calvo Pouso
  2. Paula Prado del Río
  3. María Ángeles Vázquez Mejuto
  4. Martina Aneiros Barros
  5. Borja Verea Fraiz
  6. Ethel María Vázquez Mourelle
  7. Fabiola García Martínez
  8. Miguel Corgos López Prado
  9. María Jesús Lorenzana Somoza
  10. Gonzalo Trenor López
  11. Roberto Rodríguez Martínez
  12. Carmen María Pomar Tojo
  13. Rubén Lorenzo Gómez
  14. Paula Mouzo Mas
  15. Cecilia Vázquez Suárez
  16. Ángel Rodríguez Conde
  17. Pablo Javier Prieto Perille
  18. Jesús María Fernández Rosende
  19. María Magdalena Pérez Millares
  20. María Nazaret Cendán Gayoso
  21. Jesús Ángel Picallo Santos
  22. Daniel Alejandro Remuiñán Graña
  23. David Manuel Neira Sieira
  24. Sandra Vilela Riveiro
  25. María José Carreira García

Suplentes

  1. Rogelio Lema Mougán
  2. Noelia Santos Pose
  3. Fernando Vilaboy Ledo

Candidatura número: 6. POR UN MUNDO MÁIS XUSTO (PUM+J)

  1. Marina Fernández Delgado
  2. Daniel Rocha Campos
  3. María Teresa Guzmán Aguiar
  4. José González Diéguez
  5. David Moure Bargo
  6. Cristina Crespo Romero
  7. David Penedo Rico
  8. Rubén Santos Álvarez
  9. Lucia Quintela Reino
  10. Celso Conde Pérez
  11. María Teresa de Vallejo Sancho de Sopranis
  12. Francisco Javier Fernández Torrente
  13. María Pilar Brocos Fernández
  14. José Pérez de Vallejo
  15. Iñaki Amilibia Munarriz
  16. Andrea Laura Josende Planella
  17. Pablo Lorenzo Fernández
  18. Tania Cambeiro Sieira
  19. Enrique Pérez Almansa
  20. Jaime Leirós Alonso de Velasco
  21. Beatriz Elena Rodríguez Villaverde
  22. José Miguel González Chapón
  23. María Socorro Villalba López
  24. Roberto Álvarez Pazos
  25. José Manuel Quinteiro Crespo

Candidatura número: 7. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

  1. Ana Belén Pontón Mondelo
  2. Mercedes Queixas Zas
  3. Rosana Pérez Fernández
  4. Ramón Tomás Fernández Alfonzo
  5. José Daniel Pérez López
  6. Iria Carreira Pazos
  7. Óscar Ínsua Lema
  8. Iria Taibo Corsanego
  9. José Manuel Golpe Acuña
  10. Saleta Chao Rivas
  11. Julio José Conde López
  12. Cristina López Sánchez
  13. Joám Luís Ferreiro Caramés (Cesio)
  14. Carolina Castiñeiras Brandón
  15. Primitivo José Pedrosa González
  16. Alba López Regueiro
  17. Ángel Rial Otero
  18. Alejandra Permuy Meizoso
  19. Xesús Eladio Seixo Fernández
  20. Manuel Antonio Villaverde Rey
  21. Carlos Manuel Callón Torres
  22. María Agustina Cortés Romero
  23. María Elvira Souto Presedo
  24. Xesús Miguel de Toro Santos
  25. José Luis Rivas Cruz (Mini)

Suplentes

  1. María Beatriz Pérez Mosquera
  2. José Alberto García Sánchez
  3. María Cristina Andrade González
  4. Xoán Manuel Fernández Bello
  5. Juan Jesús Freire Otero

Candidatura número: 8. VOX (VOX)

  1. Manuel Fuentes Lamas
  2. Roberto Alberto Antonio García de Villaescusa Collazo
  3. Óscar Rodríguez Pino
  4. Beatriz Elena García Berenguer
  5. María Pilar Santos Pérez
  6. José Francisco Manso Bernárdez
  7. María Victoria Salguero Hernández
  8. Abel Ángel García López
  9. Manuela Martínez Souto
  10. María Catalina Ces Casais
  11. Manuel Javier Sánchez Fernández
  12. Enrique Estella Ledo
  13. Elena María Gómez Senra
  14. María Fátima Veiga Freire
  15. Jesús de la Iglesia Barrientos
  16. María Elena Fernández Gómez
  17. Ramiro Juan Dulanto Lojo
  18. Manuel Gómez Eiroa
  19. Mónica Suquía Altolaguirre
  20. Adriana Novo Rey
  21. José Manuel Recarey González
  22. María Luz Piñeiro Prieto
  23. Juan Manuel García González
  24. María Carmen Beatriz Campillo Veiga
  25. Ángel Gabriel Mouro Figueiras

Suplentes

  1. María Isabel Castro Sierra
  2. Pedro Luengo Verdura
  3. Alejandra Alcalde García
  4. Francisco Casteleiro Carro
  5. Irene del Pozo García

Candidatura número: 9. PARTIDO ANIMALISTA CON EL MEDIO AMBIENTE (PACMA)

  1. Manuela García López
  2. Adrián Abuin Pose
  3. Ana Julia Martínez Fariña
  4. Belén Placer García
  5. Julián Jarauta Planillo
  6. Raquel Freiría Mato
  7. Margarita Pascal Misti
  8. María Jesús Quiroga Rubiales
  9. Adrián Fariña Ruanova
  10. Victor Estráviz García
  11. Isabel Barral Domínguez
  12. Matilde Salazar Pérez
  13. María Pérez Boutureira
  14. Francisco Javier Vázquez Blanco
  15. Manuel Antonio Genaro Rodríguez Veira
  16. Covadonga Fernández Herrera
  17. Iria Mercedes Torrado Muñiz
  18. Paz Sancosmed Bello
  19. Ignacio Pérez Gallent
  20. Alberto Díaz Bocelo
  21. Ángela María Granero Sanmartín
  22. Alexandra Díaz Recio
  23. Cristina López García
  24. Breogan González Pico
  25. José Antonio González Álvarez

Suplentes

  1. Rocío Cano Sánchez-Bermejo
  2. Eric García Mosquera
  3. Carmen Hernández Meincke

Candidatura número: 10. ESPAZO COMÚN GALEGUISTA (ECG)

  1. Luisa Feijoo Montero (ESPAZO COMÚN)
  2. José Juan Santos Iglesias (UNIDADE LOCAL)
  3. María Jesús Veiga Hortas (ESPAZO COMÚN)
  4. Francisco Javier González Trillo (ESPAZO COMÚN)
  5. Ana María Pose Charlín (UNIDADE LOCAL)
  6. José María Artiaga Díaz (COALICIÓN GALEGA)
  7. Teresa Castro Rodríguez (ESPAZO COMÚN)
  8. Manuel Lamas Cerqueiro (ESPAZO COMÚN)
  9. María Adán Vázquez (ESPAZO COMÚN)
  10. Francisco Javier Lamas Ferreiro (ESPAZO COMÚN)
  11. Salomé Castro Ferreiro (ESPAZO COMÚN)
  12. Francisco Germán Tuñas Rodríguez (UNIDADE LOCAL)
  13. María Carmen Mayo Fernández (UNIDADE LOCAL)
  14. Juan Manuel Martínez Insua (ESPAZO COMÚN)
  15. Juan Carlos Casas Cambón (UNIDADE LOCAL)
  16. Yolanda Teijeiro Blanco (ESPAZO COMÚN)
  17. Mercedes López Mata (ESPAZO COMÚN)
  18. Carlos Sastre Sánchez (ESPAZO COMÚN)
  19. Raúl Moreno Pradana (UNIDADE LOCAL)
  20. Rubén Reboleiro Mariño (UNIDADE LOCAL)
  21. María Jesús Barbeito Suárez (UNIDADE LOCAL)
  22. José Antonio Ucha Velo (ESPAZO COMÚN)
  23. Romina Guerra Maldonado (UNIDADE LOCAL)
  24. Rafael Castro Duro (ESPAZO COMÚN)
  25. Marcos Seijo Dasilva (UNIDADE LOCAL)

Pódeche interesar

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí
Captcha verification failed!
La puntuación de usuario de captcha falló. ¡por favor contáctenos!
spot_img
spot_img

Síguenos

7,820FansMe gusta
1,661SeguidoresSeguir
1,826SeguidoresSeguir
1,240SuscriptoresSuscribirte

Últimos artigos