17 C
Santa Comba
jueves, mayo 30, 2024

Mazaricos celebrou a súa VI Carreira Pedestre

A VI Carreira Pedrestre de Mazaricos, integrada no circuíto de carreiras populares ‘Correndo pola Costa da Morte’, celebrouse esta mañá cun total de 794 atletas inscritos de todas as idades. Tratouse da terceira cita do ‘Correndo pola Costa da Morte’ 2023, logo de Camariñas e Vimianzo.


Un ano máis, organizouse nun total de seis categorías: sub12, sub10, Pitufos, 3K Contra o Cancro, Sub 14-16-18 e 10K. Nesta última proba, na categoría absoluta resultaron gañadores Francisco Pais Fondo, cun tempo de 32:54, e Tina Fernández Barreiros, con 38:07.


Por categorías, na carreira sub12 subiron ao podio Hugo Tuñas Maneiro (4:05), Fabio Mesías Carballo (4:09), Xoel Lires Vidal (4:26), Martina Gómez León (4:09), Aitana García Picón (4:23) e Lara Suárez Santos (4:29).


Na sub14, resultaron gañadoras Carmen Paz Santamaría (12:01), Lara Abelleira Gómez (13:33) e María González Lestón (14:27) en feminina, e Josep Bastos Diz (11:31), Marcos Barcala López (11:39) e Gonzalo Ramos Sambade (11:50) en masculina.


Na categoría sub16 os podios foron para Tania López Pazos (12:06), Eva Formoso Recarey (12:24) e Nerea Lareo Barroso (13:06) en feminina, e Iago Mateos Calviño (10:38), Iván López Pazos (11:59) e Izan Pérez Caamaño (12:25) en masculina.


En sub18, as atletas que subiron ao podio foron Laura Castiñeira Bustamante (13:16), Arale Fabeiro Cao (13:52) e Iria García Figueroa (16:36), e os atletas, Hugo González Leston (10:36) e Xoel Forján Martínez (12:19).


Na categoría 3K Contra o Cancro resultaron gañadoras as corredoras Alejandra Formoso Recarey (12:01), Apolonia Bermúdez Canosa (12:15) e María de la Barca Toba Suárez, e os corredores Anxo Lado López (9:49), Fernando Otero Lado (10) e Luis Miguel Feiro Mirás (10:09).


Na categoría 10K, a campioa sub20 feminina foi Xoana Méndez González cun tempo de 58:58. Na sub23 masculina, Antonio Luaces Paz (40:53) e Alberto Martínez Pose (42:39).
Foron gañadoras da senior feminina Romina Luces González (44:43), Iria lago Andrade (47:06) e María José Pereira Bello (48:40), e da masculina Francisco Pais Fondo (32:54), Ricardo León Viñas (35:06) e Carlos Martínez Mayo (36:04).


Os mellores atletas locais foron Fernando García Rodríguez (50:34) e Rocío Alvite Ferreiro (40:44).


Nas categorías Máster, venceron en Máster 1 Feminina Tina Fernández Barreiros (38:07), Silvia García Lorenzo (40:24) e Banesa Atán Rodríguez (46:45). En Masculina, Jorge Rodríguez Lariño (35:35), Toñito Pardiñas Mallón (35:46) e José Manuel Tomé Suárez (36:13).


O Máster 2 Feminina foi para Rocío Alvite Ferreiro (40:44), E. Vanesa Blanco Rey (41:14) e Raquel Ramos Suárez (46:29). En Máster 2 Masculina subiron ao podio Óscar Pérez Lorenzo (35:57), Francisco Roca Ledo (36:15) e Josecho González Rey (36:38).


En Máster 3 Feminina venceron Teresa Castro Villaverde (43:40), Geli López Vilas (50:02) e María osé Traba López (52:27). En Masculina, Juan Castiñeira Romero (37:29), José Manuel Lago Ces (38:02) e José Manuel Pena Suárez (38:31).


Xa en Máster 4 Feminina, o podio foi para María Begoña Ramos Suárez (54:02), Amelia Andrade Lago (56:57) e María Ángeles Rodríguez del Río (57:04). En masculina, Francisco Javier Cepeda Gacio (42:02), Santiago Álvarez Lodeiro (43:05) e José Manuel Seoane Chas (43:48).

NOTA DE PRENSA DO CONCELLO DE MAZARICOS

Pódeche interesar

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí
Captcha verification failed!
La puntuación de usuario de captcha falló. ¡por favor contáctenos!
spot_img
spot_img

Síguenos

7,820FansMe gusta
1,661SeguidoresSeguir
1,826SeguidoresSeguir
1,250SuscriptoresSuscribirte

Últimos artigos