6068 fans     1562 seguidores     43 seguidores - Club Adiante - Dirixe: Xosé Manuel Lema [Contacto]
Ingenieria Rodríguez
Adiante Última Hora
  • Cargando las noticias de última hora...Cargando las noticias de última hora...

Todas las candidaturas de la comarca de Bergantiños

 Todas las candidaturas de la comarca de Bergantiños

Costa da Morte | Publicada: 24/04/2019

Aumentar texto Disminuir texto Reiniciar texto
0
0
0

Email Google+ Pinterest WhatsApp Menéame Chuza! Cabozo

Tempo de lectura: 25 minutos e 35 segundos.

Candidaturas en Carballo, Coristanco, Malpica, Ponteceso, Laxe y A Laracha.El Partido Popular, PSOE y BNG se presentan en todos los municipios de la comarca de Bergantiños.

A pesar de elegirse 17 concejales en el ayuntamiento de A Laracha solo se presentan tres candidaturas, PP, PSOE y BNG. Repiten como candidato el actual alcalde José Manuel López Varela(PP) y el nacionalista Xoán Sande. Palomi Rodríguez es la candidata de los socialistas.También hay tres listas en Laxe y con los tres mismos candidatos que hace cuatro años, José Manuel Mouzo(PSOE), José Luis Pérez Añón(PP) y Xosé Manuel Pose(BNG).

Más animación electoral hay en Cabana con la irrupción de dos listas independientes lideradas por José Díaz y un veterano de la política que vuelve a la arena política como es Perfecto Vázquez. Aspira a la reelección el popular José Muíño Domínguez. Juan Ramón Varela se estrena en el PSOE y vuelve a encabezar la lista del BNG, David Cancela.

Sies candidaturas se presentan en Carballo. Evencio Ferrero(BNG) y Mari Carmen Vila(PSOE) continúan al frente de sus partidos y el diputado Aurelio Núñez Centeno lidera el Partido Popular. La oferta se completa con José Bello Pallas(Terra Galega), Jesús Deus Gende(Podemos-Son En Común) y Paula Rey(Compromiso). La mayor participación se registra en el ayuntamiento de Coristanco con ocho listas en liza.

En el ayuntamiento de Malpica se presentan cuatro opciones. Una es la del actual regidor Eduardo Parga(PP). Sigue Alfredo Cañizo pero en esta ocasión encabezando la candidatura de Ciudadanos. Walter Pardo(PSOE) y Daniel García Reigía(BNG) completan las propuestas políticas.Y en Ponteceso son cuatro. Lois García(PSOE), José Luis Fondo(PP), José Manuel Pose(APIN) y Carlos Penedo(BNG)

JUNTA ELECTORAL DE ZONA DE CARBALLO

Elecciones Municipales 2019

Circunscripción electoral: A Laracha

Candidatura núm.: 1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) XOAN MANOEL SANDE MUÑIZ

2) CAROLINA CASTIÑEIRAS BRANDON

3) MARTIN BOCIJA RAMOS

4) DOLORES OVIEDO LAREU

5) OSCAR CALVO VARELA

6) MARIA JOSEFA REY VILAS

7) SABELA FACAL GRAÑA

8) JOSE RAMON MALLO BUÑO

9) MARIA JOSEFA GRAÑA VAZQUEZ

10) MANUEL GARCIA CAAMAÑO

11) ISABEL BLANCO SUAREZ

12) ANGEL BERTOA BOLON

13) MENCIA PONTE CASTIÑEIRAS

14) XOSE COLLAZO REGUEIRO

15) MARIA JESUS TORVISO GUERRA

16) XOSE MARIA COTELO FREIRE

17) MONICA CASTRO NOGAREDA.

Suplentes

1) MARCOS ANTONIO PAZOS SANCHEZ

2) LAURA MEDIN BLANCO

3) OSCAR QUEIJEIRO LODEIRO

4) MARIA DOLORES NEGREIRA GOMEZ

5) XOAN CARLOS SUEIRO SUAREZ

6) LUCIA DOMINGUEZ RODRIGUEZ

7) LUCIANO GARCIA COTELO

Candidatura núm.: 2. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE ( PSdeG-PSOE).

1) MARIA PALOMI RODRIGUEZ CASTIÑEIRAS

2) ALBA DOLORES TOBA FERREIRO

3) JOSE MARTINEZ AGEITOS

4) MARIA PILAR NEIRA MARTINEZ

5) EDUARDO GARCIA PAZOS

6) ROCIO DIOS DOMINGUEZ

7) JOSE RAMON SANCHEZ MONTES

8) MARIA HERMOSINDA ESMORIS GRELA

9) ANTONIO FEDERICO ALVAREZ CISNEROS

10) JOSE PATIÑO ESMORIS

11) FRANCISCO RODRIGUEZ FREIRE

12) PAULA REY REGUEIRA

13) JUAN MANUEL RAMOS VARELA

14) LAURA LORENZO GONZALEZ

15) DESIDERIO REBON VELO

16) MARIA NELLI GONZALEZ MENDEZ

17) ELADIO VERDIA GARCIA

Suplentes

1) MARIA DOLORES LANDEIRA NOVAS

2) SANTIAGO MANUEL LOPEZ ALVAREZ

3) MARIA SOLEDAD VAZQUEZ MOSTEIRO

Candidatura núm.: 3. PARTIDO POPULAR (P.P.)

1) JOSE MANUEL LOPEZ VARELA

2) JOSE RAMON MARTINEZ BARBEITO

3) PATRICIA MARIA BELLO CANEDO

4) MARIA DEL ROCIO LOPEZ REY

5) JESUS SOUTO PENA

6) RAMIRO BELLO RECOUSO

7) JOSE ALBERTO BLANCO VEIGA

8) BEGOÑA DOMINGUEZ PATIÑO

9) CRISTINA VIEITES CALVO

10) ADELINA LISTE MONELOS

11) PABLO CAMBON BERTOA

12) ANA BELEN RODRIGUEZ VILAS

13) ANTONIO FRAGA BOLON

14) MIGUEL CAMBON GARCIA

15) MARISOL MONTES CANEDO

16) JESUS ALEJANDRO ABELENDA POSE

17) LUCIA VARELA RABUÑAL

Suplentes

1) MARIA DEL CARMEN SERRANO FRAGA

2) VERONICA GOMEZ BARREIRO

3) SORAYA GARCIA COTELO

4) JOSE ANTONIO FUENTES GARCIA

5) JUAN CARLOS PEREIRA VAZQUEZ

6) MARIA PURIFICACION GARCIA MONTES

7) JOSE MARIA GRELA VIÑA

8) JOSE ANGEL CAMPOS PARDO

9) ESTEFANIA RAMOS MONTES

10) TORIBIO GARCIA RODRIGUEZ

Circunscripción electoral: Cabana de Bergantiños

Candidatura núm.: 1. AGRUPACION DE ELECTORES CIUDADANOS INDEPENDIENTES DE CABANA (CIC) CIDADANIA INDEPENDIENTE DE CABANA (CIC).

1) JOSE DIAZ RODRIGUEZ

2) SONIA VILA REDONDO

3) JOAQUIN SUAREZ RODRIGUEZ

4) TAMARA MARIA SOUTO GARCIA

5) ROMAN SUAREZ DOMINGUEZ

6) MARIA CARMEN VAZQUEZ AMADO

7) DAVID GARCIA MARTINEZ

8) JOSE MANUEL LOPEZ VARELA

9) MARIA ISABEL PEREZ FUENTES

10) ALESSANDRA VARELA MIRA

11) MARIA CAROLINA RODRIGUEZ RAMOS

Suplentes

1) SANTIAGO AMADO FONDO

2) JULIO DOMINGUEZ BLANCO

3) SERAFIN VARELA CASTRO

4) MARIA DEL CARMEN VELO CALVO

5) DOLORES CAAMAÑO COTELO

Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.)

1) JOSE MUIÑO DOMINGUEZ

2) CARLOS ALLO CUNDINS

3) SHEILA RECAREY VARELA

4) BEGOÑA TORRADO LEMA

5) SANDRA MENDEZ BLANCO

6) BORJA ANDRADE MONTES

7) SONIA SANDE LISTA

8) MARIA ESMERALDA GERPE RODRIGUEZ

9) JOSE RAMON COUSILLAS REGUEIRA

10) MARIA DEL CARMEN DOMINGUEZ VARELA

11) CARLOS MANUEL SANDE MARTINEZ

Suplentes

1) ANA MARIA CASAS SOUTO

2) SANDRA LEMA PARGA

3) MIRIAM MATO GIL

4) CRISTOBAL SUAREZ RODRIGUEZ

5) JOSE MARIA RAMA NANTON

6) MARIA JESUS REY GARCIA

7) JOSE ANTONIO POSE MATO

Candidatura núm.: 3. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE ( PSdeG-PSOE).

1) JUAN RAMON VARELA MARTINEZ

2) VANESSA BARREIRA RAMA

3) ADRIAN PAREDES RAMOS

4) JESUS ANGEL LEMA PEREZ

5) MARIA TERESA PARDO PEREIRA

6) MANUEL POSE VARELA

7) MARIA PAULA MOSCOSO VARELA

8) JESUS PEREIRA CASTRO

9) ANA MARIA SILVARREDONDA LEIS

10) MARIA BEATRIZ COSTA FARIÑA

11) ENRIQUE DIAZ VARELA

Suplentes

1) ANA MARIA MOSQUERA ALDAO

Candidatura núm.: 4. UNIDOS POR CABANA

1) PERFECTO VAZQUEZ LEMA

2) JOSE BLANCO ALLO

3) CRISTINA VAZQUEZ VELO

4) DANIEL GARCIA RIVERA

5) OLAYA VARELA VARELA

6) SILVIA MARIA MOSCOSO VARELA

7) JOSE MANUEL RODRIGUEZ CERDEIRO

8) MARTIN FERREIRO FONDO

9) CRISTINA GONZALEZ SOUTO

10) SANTIAGO FACAL CAAMAÑO

11) NEREA PASTORIZA AMADO

Suplentes

1) JUAN MARIO MARIÑO REGUEIRO

2) OSCAR FRANCISCO RAMA MIRA

3) PAULA LORENZO GARCIA

4) RICARDO FIGUEIRAS MOREIRA

Candidatura núm.: 5. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) DAVID CANCELA GARCIA

2) DALIDA VIZCAINO REGUEIRA

3) JACINTO ALEJANDRO RIVERA FARIÑA

4) ANA MARIA VIDAL FARIÑA

5) DIEGO SUAREZ ESPASANDIN

6) MARIA NIEVES EIROA SOUTO

7) JUAN FERNANDO MARQUEZ SENANDE

8) JENNIFER PENEDO ALBORES

9) SEVERINO COSTA POSE

10) TAMARA EIROA CANOSA

11) XAQUIN PAREDES INSUA

Suplentes

1) MARIA LUZ VARELA VIDAL

Circunscripción electoral: Carballo

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.)

1. AURELIO ALFONSO NUÑEZ CENTENO

2. JOSE ANTONIO DOMINGUEZ PALLAS

3. MARGARITA VARELA LEMA

4. PAULA NOGUEIRA COSTA

5. RUBEN LORENZO GOMEZ

6. JOSE RICARDO VILAS OTERO

7. MARIA BEATRIZ NEIRA VARELA

8. SALOME RODRIGUEZ FERNANDEZ

9. MARIA BELEN INSUA TRIGO

10. JOSE LUIS CASTRO COUTO

11. JAVIER CALVELO BELLON

12. CARLOS SEÑARIS BALSAS

13. CRISTINA ROJO SANDE

14. MARIA PASTORA CERQUEIRO CANCELA

15. JESUS JAVIER REY GOMEZ

16. LUCINDA SERRANO TASENDE

17. JAVIER VILARIÑO RAMA

18. MARIA LUISA LOUREIRO AGRELO

19. PATRICIA MARIA GARCIA CASTRO

20. LUIS CENDAN PRADO

21. ALBERTO POSE TABOADA

Suplentes

1. MANUEL VARELA REY

2.CARLOS REYES PEREIRA

3. MARIA BELEN MATO POMBO

4. MONSERRAT CERQUEIRO GESTO

5. JOSE ANTONIO PEREZ VARELA

6. MARIA DEL CARMENB GRELA REY

7. MATILDE ANIDO CANCELA

8. JOSE DANIEL MUIÑO GARCIA

9. CARLOS NION BUA

Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) EVENCIO FERRERO RODRIGUEZ

2) MARIA BELEN LENDOIRO ESMORIS

3) XOSE REGUEIRA VARELA

4) MILAGROS LANTES SEARA

5) JUAN MANUEL SEOANE COLLAZO

6) MARUXA SUAREZ COTELO

7) LUIS MARIA LAMAS ALVAREZ

8) MARIA DEL CARMEN URES GARCIA

9) MARCOS JOSE TRIGO FACAL

10) MARIA MAR EIRIS VILLAR

11) MIGUEL ANGEL VALES MALLO

12) IVAN ANDRADE TASENDE

13) MARIA DE LOS ANGELES PACORET RODRIGUEZ

14) JOSE DANIEL PEREZ LOPEZ

15) RAQUEL RODRIGUEZ POSE

16) ANGEL DE LA FUENTE SUBIELA

17) MARIA RAQUEL GARZA PORTEIRO

18) CARLOS LOPEZ DOMINGUEZ

19) SANDRA SANTOS SUAREZ

20) CESAR SOUTO GARCIA

21) MARIA CARMEN REGUEIRA BALDOMIR

Suplentes

1) RAMON VARELA RODRIGUEZ

2) MARIA DEL PILAR TRIGO SUAREZ

3) MIGUEL ANGEL CALVO POSE

4) IRENE GARCIA AREOSA

5) SANTIAGO RAMIRO DOMINGUEZ

6) BEGOÑA MOSCOSO VARELA

7) HORACIO CASTRO FABEIRO

8) DIANA SUAREZ FERREIRO

9) JUAN ANTONIO PICHEL SUAREZ

10) JOSE MANUEL BUÑO SUAREZ

Candidatura núm.: 3 PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE ( PSdeG-PSOE).

1) MARIA CARMEN VILA BLANCO

2) VALENTIN COSTA TRILLO

3) MARIA TORRES POSE

4) CESAR FERNANDO VARELA NOVO

5) MARIA ISOLINA LOUREIRO TASENDE

6) JUAN RAMON RAMA POSE

7) LAURA GARCIA FERNANDEZ

8) JOSE POSE SOUTO

9) CRISTINA CASAS CASTRO

10) VICTOR HUGO ROCHA SILVA

11) SANDRA MARIA RAMA POSE

12) JORGE PABLO PANTEON RODRIGUEZ

13) SANDRA VIÑA VAZQUEZ

14) DAVID ANTONIO MATO MARIÑO

15) KAREN NOELIA ROCHA PERISCAL

16) SERGIO GARCIA MANCEBO

17) PATRICIA GESTO POMBO

18) JOSE ANTONIO VILA LEMA

19) MARIA ADRIANA FERNANDEZ VILAR

20) MARIA FRANCISCA FERNANDEZ VILAR

21) JOSE ANTONIO VIÑA PATIÑO

Suplentes

1) OSCAR ALEJANDRO TORRES POSE

2) ANDREA PATRICIA DE LEON GAMBA

Candidatura núm.: 4. TERRA GALEGA ( TEGA)

1) JOSE BELLO PALLAS

2) ANDRES ERIS BARCA

3) ESTEFANIA CANOSA CASTIÑEIRA

4) FRANCISCO FERNANDEZ BARCA

5) MARIA CARMEN COTELO LEMA

6) ADRIAN SANCHEZ ANTELO

7) SANDRO NUÑEZ PERISCAL

8) MARIA MAR SILVEIRA PALLAS

9) YOLANDA VARELA PEREZ

10) ANTONIO DO CAMPO CAMPOS

11) JOSE RAMON CANEDO VILA

12) PATRICIA RODRIGUEZ NION

13) JUAN ANTONIO PEREIRA MUÑIZ

14) LAURA PEREZ MARIÑO

15) SERGIO ABELENDA LANTES

16) LETICIA AREOSA DIAZ

17) LUIS RODRIGUEZ POMBO

18) MARIA CAMEN AMADO TORRES

19) MANUEL VELO GARCIA

20) ALBERTO ANTELO AGRELO

21) MARIA MERCEDES TASENDE CAMBRE

Suplentes

1) JESUS LAMAS VILANOVA

2) ANABELA LAGE FRAGA

3) MANUEL VARELA RAMA

4) JESUS NAZARENO CAAMAÑO RODRIGUEZ

5) SONIA URES SUAREZ

6) DOLORES POSE LEMA

7) JOSE ANTONIO VARELA VARELA

8) MARIA IDALIA CASTRO VETANCUR

9) JESUS MANUEL COTELO CASTRO

10) JORGE LUIS RODRIGUEZ RODRIGUEZ

Candidatura núm.: 5. PODEMOS –SON EN COMUN

1) JESUS DEUS GENDE

2) MARIA PAULA MARTINEZ ATANCE

3) JUAN PABLO CALVELO DOMINGUEZ

4) MONICA MARIA MARTINEZ CASTRO

5) ADRIAN BARDANCA MARTINEZ

6) LAURA PORTEIRO BALSA

7) JOSE LUIS BARDANCA ROJO

8) DIANA MARTINEZ PEREZ

9) ENMANUEL VARELA VAZQUEZ

10) JUAN CARLOS REY PENSADO

11) MARIA DEL CARMEN PIÑEIRO PIÑEIRO

12) MIGUEL ANTONIO MUIÑO MATO

13) JESUS ANGEL RODRIGUEZ CANCELA

14) MARIA ESTHER PIÑEIRO PIÑEIRO

15) LUIS TASENDE ARNEJO

16) JOSE MANUEL REY PENSADO

Candidatura núm.: 6. COMPROMISO POR GALICIA (CXG)

1) PAULA MARIA REY GOMEZ

2) ISMAEL VARELA FUENTES

3) OSCAR PENA NIETO

4) CONSTANTINO COTELO MATO

5) DIANA VAZQUEZ BERMUDEZ

6) JOSE MANUEL ABELENDA MARTINEZ

7) MARIA MONICA REGOS CASAL

8) ISABEL CHICO DOCLOT

9) MARIA MERCED GOMEZ RAMA

10) JOSE MANUEL VARELA CORNIDE

11) ANXO MANUEL FRANCO VIDAL

12) MIGUEL SANCHEZ SANCHEZ

13) VANESA GOYANES GOMEZ

14) JOSE MANUEL GARCIA VAZQUEZ

15) BENIGNA VAZQUEZ BLANCO

16) MARIA DEL SAGRARIO GOMEZ RAMA

17) ELENA GOMEZ FERREIRO

18) ALBERTO SUAREZ LOPEZ

19) MANUEL SANCHEZ SANCHEZ

20) ADELAIDA PORTELA MARTINEZ

21) CARLOS MARTINEZ VIGO

Circunscripción electoral: Coristanco

Candidatura núm.: 1. AGRUPACION LOCAL VECIÑOS CORISTANCO(ALVC)

1) ANTONIO PENSADO PLAGARO

2) ELIDA VECIÑO VELO

3) MARIA BEATRIZ VIDAL RECAREY

4) MARIA ADELINA ALONSO ANDRADE

5) FAUSTINO BLANCO COUTO

6) JOSE MANUEL LISTA VARELA

7) MANUELA RODRIGUEZ VAZQUEZ

8) MARCELINO CAMBRE BOUZAS

9) RAMON ANGEL POSE ARIJON

10) MARIA BELEN SUAREZ GARCIA

11) VANESSA ROJO ABELENDA

12) JOSE RAMON GARCIA LISTA

13) MARIA DEL PILAR SUAREZ SANCHEZ

Suplentes

1) ANA MARIA ESPASANDIN SANJURJO

2) ALBERTO PEREZ PENSADO

3) SOFIA SUAREZ RODRIGUEZ

4) JOSE ANTONIO PORTEIRO SUAREZ

5) REBECA GARCIA DOMINGUEZ

6) FRANCISCO MANUEL VECINO SERRA

7) MANUEL VARELA BALSA

8) KARINA LOIS PASTORIZA

Candidatura núm.: 2. CONTIGO SOMOS DEMOCRACIA (CONTIGO)

1) ABRAHAN GERPE MUÑIZ

2) MARIA JOSE ALVAREZ EIROA

3) SECUNDINO PENSADO GOMEZ

4) LUIS SOUTO GOMEZ

5) MARIA JESUS MARTINEZ PENA

6) JORGE ALBERTO MATO PORTEIRO

7) MANUEL CASTRO AMADO

8) ADRIAN MATO GARCIA

9) MARIA CELESTE RAMA GARCIA

10) MARIA CARMEN PARDIÑAS MATO

11) JOSE CARLOS VAZQUEZ GERPE

12) ARANCHA IGLESIAS VARELA

13) AMPARO FOLLENTE VAZQUEZ

Suplentes

1) NOELIA VARELA RIAL

2) TAMARA FERNANDEZ VARELA

Candidatura núm.: 3.- PARTIDO POPULAR (P.P.)

1) JUAN CARLOS GARCIA POSE

2) SILVIA POSE CASTRO

3) ENRIQUE TASENDE LAVANDEIRA

4) JOSE CASTRO AGRELO

5) CLARISA COUTO CASTRO

6) JOSE ANTONIO PEREZ MATA

7) SANDRA FERNANDEZ PORTEIRO

8) RICARDO TAIBO POSE

9) MARIA ESTHER GERPE GARCIA

10) FRANCISCO MANUEL AMARELLE SOUTO

11) MARIA DEL CARMEN VARELA REMUIÑAN

12) PATRICIA TRABA POSE

13) JUAN CARLOS BLANCO GERPE

Suplentes

1) JOSE RAMON MUÑIZ POSE

2) JESUS RECAREY TRABA

3) MARIA CARMEN PEREIRO RODRIGUEZ

4) JOSE RAMON MARTINEZ POSE

5) URSULA ABELENDA ABELENDA

6) RAFAEL AMARELLE TAIBO

7) JOSE CORGO QUINTELA

8) MARIA CARMEN FERNANDEZ CANCELA

9) JUAN ALBERTO FERNANDEZ CANCELA

10) MONICA PARDIÑAS LORENZO

Candidatura núm.: 4 TERRA GALEGA ( TEGA)

1) AMANCIO LAVANDEIRA SUAREZ

2) LAURA TASENDE CANCELA

3) ANDRES MANUEL DIAZ ABELEDO

4) MARIA DOLORES TAIBO LAVANDEIRA

5) JOSE MANUEL DIAZ REY

6) JAIME TABOADA LEMA

7) MARIA ISABEL REY PORTEIRO

8) ANTONIO MANUEL LOPEZ GARCIA

9) MARIA BEGOÑA GOMEZ SUAREZ

10) DAVID PEREZ NOVAS

11) SILVIA MARIA BOTANA LAGE

12) NATALIA MATO VILA

13) JOSE LUIS FERNANDEZ FACAL

Suplentes

1) JUAN RAMON SANJURJO MARTINEZ

2) MARIA DOLORES RODRIGUEZ CURES

3) ANTONIO ANDRADE POSE

4) SUSANA RODRIGUEZ TAIBO

Candidatura núm.: 5. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE ( PSdeG-PSOE).

1) JOSE MANUEL PEREZ ABELENDA

2) MARIA CRUZ FRAIZ ALLO

3) RAQUEL PORTEIRO SEGOVIA

4) JUAN ANTONIO TRIGO COUTO

5) JESUS POSE SOUTO

6) CRISTIAN MANUEL COSTA PARGA

7) ALFONSO RAMON PONTE LOPEZ

8) MARIA JESUS CALVO URES

9) ROSA MARIA PENSADO GARCIA

10) VANESA BOTANA SUAREZ

11) MARCOS VARELA REY

12) MARIA CRISTINA BOTANA SUAREZ

13) REBECA LUQUE CANO

Candidatura núm.: 6. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) JOSE ANTONIO ANDRADE FIGUEIRAS

2) LAURA MARIÑO TAIBO

3) JOSEFA BASTON OSINDE

4) MARIA MARGARITA TORREIRA PEREZ

5) XAVIER CUNS MARTINEZ

6) SARA OLMEDO VELO

7) LARA PERISCAL TAIBO

8) JOSE MANUEL SUAREZ GARCIA

9) ANXELA ABELENDA POSE

10) DAVID SOUTULLO TRIGO

11) MONICA MARTINEZ PORTEIRO

12) DANIEL GARDA TAIBO

13) ANTONIO MARTINEZ PUÑAL

Candidatura núm.: 7. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)

1) FRANCISCO-JAVIER ALVAREZ VILLAR

2) CARLOS ALBERTO ANTELO PENA

3) CARMEN MERCEDES MOREIRA VILLARRUEL

4) MERCEDES RAMA VARELA

5) MARTIN PENSADO GOMEZ

6) JESUS FACAL REYES

7) LORENA SOUTULLO VILLAR

8) ANTONIO BLANCO ARIJON

9) CARMEN MERCEDES SANCHEZ VAZQUEZ

10) JOSE ANTONIO LORENZO SUAREZ

11) IVAN GARCIA FERNANDEZ

12) MARIA JESUS CANCELA RODRIGUEZ

13) MARIA CARMEN SEOANE VILLAR

Suplentes

1) CARMEN MERCEDES VILLAR CANCELA

2) MARCOS FERNANDEZ MARTINEZ

Candidatura núm.: 8. MAREA DE CORISTANCO –SON EN COMUN

1) JUAN CARLOS ABELENDA FERNANDEZ

2) CRISTIAN MOREIRA GERPE

3) RAI REBORIDO RODRIGUEZ

4) PATRICIA GOMEZ REY

5) MARIA TERESA REY COUTO

6) OLIVER PELAEZ GARCIA

7) ROCIO DEL CARMEN FARIÑA GARCIA

8) MARIA TERESA ALVAREZ LEMA

9) NOELIA BELLO CECA

10) JOSE LUIS PORTEIRO CARRIL

11) FRANCISCO MOREIRA LOPEZ

12) MARIA CRUZ ABELENDA FERNANDEZ

13) SOCORRO FERNANDEZ POSE

Circunscripción electoral: Laxe

Candidatura núm.: 1.PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE (PSdeG-PSOE).

1. JOSE MANUEL MOUZO CASTIÑEIRA

2. FRANCISCO JAVIER HERMO VALES

3. BARBARA VARELA ALVAREZ

4. MANUEL ESMORIS COTELO

5. CONSUELO LEMUS INSUA

6. FABIAN JOSE ROMAR LEMA

7. MARTA CAAMAÑO ALVARELLOS

8. FRANCISCO ORDOÑEZ PARGA

9. BLANCA LENY VICTORINA PRADO BRICEÑO

10. HIPOLITO ROJO SANMARTIN

11. ISABEL RIO MARTINEZ

Suplentes

1. SANDRA ADELANTADO DOMINGUEZ

2. MIGUEL ANGEL CARRACEDO MANRIQUE

3. MARIA DOLORES TOJA SUAREZ

4. ISAIAS TOMAS MOTTA RAMOS

Candidatura núm.: 2.PARTIDO POPULAR (P.P.)

1) JOSE LUIS PEREZ AÑON

2) FRANCISCO CHARLIN ORONS

3) RAQUEL LEMA ALLO

4) SANDRA MOUZO POSE

5) DIEGO SOTO PEREIRO

6) EULOGIO CONSTANTINO CASTIÑEIRA

7) MARIA BEGOÑA ROMAR SONEIRA

8) ARACELI MENDEZ PEREIRA

9) MANUEL RAMOS LEIS

10) MARIA BEGOÑA RODRIGUEZ DIAZ

11) MARIA MERCEDES VAZQUEZ RODRIGUEZ

Suplentes

1) MARIA PILAR DOURADO VELOSO

2) JOSE LUIS SERRAPIO CASTRO

3) LUIS SUENA AMIGO

4) RAUL VILLAR VIDAL

5) ADRIANA POSE SILVA

6) JOSE LUIS ARIAS VAZQUEZ

7) MARIA ESTRELLA ALVAREZ SANCHEZ

Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) XOSE MANUEL POSE LEMA

2) PLACIDO CELESTINO VIDAL ALLO

3) XULIA MIRA SUAREZ

4) ANTONIO RAMOS SANTOS

5) BIBIANA VAZQUEZ AMADO

6) FERNANDO SERRAPIO LAVANDEIRA

7) MARIA CRISTINA VAZQUEZ DEL PRISCO

8) DIANA TOJA LEMA

9) FRANCISCO JAVIER MIRA RODRIGUEZ

10) FERNANDO ALVAREZ AMADO

11) ENMA PAZ CIBRAN

Suplentes

1) TERESA MARIA VARELA POSE

2) JUAN MANUEL MOUZO POSE

Circunscripción electoral: Malpica de Bergantiños

Candidatura núm.: 1.PARTIDO POPULAR (P.P.)

1) EDUARDO JOSE PARGA VEIGA

2) MIGUEL ANGEL FERNANDEZ MIRAS

3) FERNANDO RODRIGUEZ BALDOMIR

4) MARIA SOLEDAD BLANCO GORIN

5) NOELIA FREIJEIRO NOVO

6) MARIA DEL PILAR DOLDAN POSE

7) ALVARO CARRIL RODRIGUEZ

8) JULIO JOSE VILA DIAZ

9) EVA ALVAREZ FERNANDEZ

10) IAGO ESPASANDIN VARELA

11) MERCEDES SOUTO MESURA

12) OSCAR MANUEL GOMEZ PARDO

13) MARIA CARMEN DOLDAN GARCIA

Suplentes

1) MANUEL LEMA BLANCO

2) MARIA DEL CARMEN PEREZ GONZALEZ

3) ADRIANA COUTO BLANCO

4) MARIA VICTORIA COUÑAGO GOMEZ

5) ALBERTO POSE LAVANDEIRA

6) MARIA ISABEL SUAREZ SANTIAGO

7) MARIA DOLORES CERVIÑO POSE

8) ALBERTO VAZQUEZ CAMBRE

9) LUIS COTELO AMADO

Candidatura núm.: 2. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE ( PSdeG-PSOE).

1) WALTER PARDO AÑON

2) JOSE ANGEL GARRIDO SUAREZ

3) MARIA MANUELA ALVAREZ REY

4) TAMARA TORRADO ROEL

5) SERGIO MANUEL GARCIA VILLAR

6) ADRIAN BLAS CAMBON VARELA

7) ADRIAN SUAREZ ROJO

8) JOSE CESARERO NOVO VELO

9) CARLA GARCIA HOMBRE

10) MARIA DEL CARMEN CHOUCIÑO COTELO

11) ANA VANESSA ANDRES RODRIGUEZ

12) MARIA ISABEL RODRIGUEZ SUAREZ

13) JOSE RAMON VARELA REY

Suplentes

1) JOSE BARIZO CHOUCIÑO

2) MERCEDES MARTELO MESURA

3) MANUEL ANTONIO FERREIRO VARELA

4) CARMEN ANTELO GORIN

5) JAVIER AÑON CAMBRE

6) BELEN LOPEZ PEREZ

7) TOMAS MANUEL CARRILLO ROMERO

8) FRANCISCO LUIS MONTES MANTIÑAN

9) MARIA BELEN IGLESIAS LOUREIRO

Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) DANIEL GARCIA REIGIA

2) LETICIA NAYA VARELA

3) JOSE ABEL GOMEZ VARELA

4) ANA FARIÑA OUTEIRO

5) MIGUEL ANGEL VARELA VARELA

6) FELICITAS VARELA VARELA

7) DANIEL CAMBON LORENZO

8) ADRIANA NEGREIRA MARTINEZ

9) SANTIAGO GOMEZ PONTE

10) MARIA NIEVES VILLAR POSE

11) JOSE ANTONIO GARCIA CASTRO

12) ABRAHAN VILA VILLAR

13) ENMA ABELLA CRUZ

Suplentes

1) MARIA ROSARIO FERNANDEZ CANCELA

2) JOSE SUAREZ GARRIDO

3) GUMERSINDA VEIGA COUSILLAS

4) JULIO NIETO ANDRADE

Candidatura núm.: 4 .CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)

1) ALFREDO CAÑIZO GARRIDO

2) MARIA JOSE MARTELO SOUTO

3) JOSE MANUEL POSE GARCIA

4) JUAN CARLOS SUAREZ PEREZ

5) LAURA MATO VARELA

6) MARCOS ANDRES ORDOÑEZ RODRIGUEZ

7) CARLA VEIGA CANIZAS

8) ALEJANDRO CARRILLO RECAREY

9) PAULA CHOUCIÑO REY

10) MARIA DEL ROCIO POSE GOMEZ

11) FABIAN GARCIA SANTIAGO

12) STEVEN MANCEBO POSE

13) PAULA PEREZ ANDRADE

Suplentes

1) GONZALO RODRIGUEZ VARELA

2) MARIA RODRIGUEZ PEREZ

3) DAVID MARTELO SOUTO

4) ANA CRISTINA CARRILLO DOURADO

Circunscripción electoral: Ponteceso

Candidatura núm.: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA –PSOE (PSdeG-PSOE).

1) XOSE LOIS GARCIA CARBALLIDO

2) MIGUEL ANGEL GONZALEZ GOMEZ

3) RAQUEL FONDO PEREZ

4) FAUSTINO SANTIAGO LEMA

5) NOELIA MARIA VARELA SUAREZ

6) ANA PEREZ IMIA

7) SALVADOR EIROA AMEIJENDA

8) MARIA TERESA CHOUCIÑO CALVETE

9) JOSE COSTA GARCIA

10) LUCIA EIRAS LOPEZ

11) JOSE CONTE BELLO

12) CONSUELO MARTINEZ LEMA

13) MARIA DOLORES BERMUDEZ VARELA

Suplentes

1) ALEJANDRO TORRADO BERMUDEZ

2) JOSE SOUTO MESURA

3) DANIEL VEIGA RIOS

4) MARIA SONIA VAZQUEZ IGLESIAS

5) MARIA DOLORES VARELA GARCIA

6) MODESTO GERVASIO PARGA COSTA

7) GONZALO SUAREZ LEMA

8) MARIA JOSEFA ORDOÑEZ CURES

9) MARIA CLAUDINA TRIGO CALVETE

10) MARIA RAQUEL SOUTO ALVAREZ

Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR( P.P.)

1) JOSE LUIS FONDO AGUIAR

2) OSCAR MANUEL REY CALO

3) MARIA DEL CARMEN VAZQUEZ RIVERA

4) ANTONIO POSE SOUTO

5) MARTA MARIA CARRILLO AGUIAR

6) JESUS DANIEL GARCIA COTELO

7) MANUEL SUAREZ VARELA

8) ANA PEREZ LEMA

9) BEATRIZ MARTINEZ CALVO

10) EUGENIO RODRIGUEZ FACAL

11) OBDULIA FERNANDEZ GRAIÑO

12) CRISTIAN SUAREZ PEREZ

13) DIEGO CASTRO PEREZ

Suplentes

1) ANA MARIA VECINO SANTIAGO

2) ADOLFO FRANCISCO VALIÑA VAZQUEZ

Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1) CARLOS PENEDO CASMARTIÑO

2) LUCIA VECIÑO SOUTO

3) ELOY VIDAL VARELA

4) JOSE LUIS VARELA VIDAL

5) FATIMA ANGELES RODRIGUEZ GONZALVEZ

6) JUAN JOSE BERMUDEZ GARCIA

7) ALDARA VARELA COLLAZO

8) PAULA COUSILLAS PENA

9) FERNANDO RIVERA POSE

10) ERIKA CALVO RIVERA

11) MIGUEL POSE AMADO

12) SANDRA MARIA SOUTO GOMEZ

13) MANUEL VARELA DOMINGUEZ

Suplentes

1) JOSE SOUTO RIVERA

2) MARIA CLAUDIA QUINTELA MISA

3) BRYAN MARTINEZ OANES

Candidatura núm.: 4. APIN SON EN COMUN

1) JOSE MANUEL POSE VERDES

2) MARCO ANTONIO VARELA VIDAL

3) BELEN TORRADO CENTENO

4) ELISEO SUAREZ TRIGO

5) MARIA CARMEN MATO GONZALEZ

6) JOSE LUIS PENA SUAREZ

7) NOELIA MARTINEZ SUAREZ

8) ADRIAN CARLOS LAIÑO GALLEGOS

9) MARIA ESTRELLA CASTRO VARELA

10) EDUARDO VARELA LOPEZ

11) MARIA DE LA CRUZ RODRIGUEZ MATO

12) JOSE ANTONIO AMADO LEMA

13) ADRIAN CARLOS POSE GONTAD

Suplentes

1) ANGELA VARELA GARCIA

2) ALEJANDRO SANTOS RODRIGUEZ

Se queres podes deixar un comentario sobre esta noticia no Facebook:

Pódeche interesar...

“Hai que apostar pola silvicultura activa que mire ao monte como unha oportunidade e non como un problema”

“Hai que apostar pola silvicultura activa que mire ao monte como unha oportunidade e non como un problema”

O director técnico da Asociación Forestal de Galicia, Xosé Covelo, puxo en valor a formación e o asesoramento dos pr…

Ler máis
Mónica Rodríguez:”Todo o que sexa bo para Vimianzo contará co noso apoio”

Mónica Rodríguez:”Todo o que sexa bo para Vimianzo contará co noso apoio”

//Xosé Manuel Lema// Audio coa entrevista a partir do minuto 70.   Despois de varios anos na oposición, Mó…

Ler máis
Jornadas de sensibilización medioambiental en el CPR Plurilingüe Manuela Rial Mouzo de Cee

Jornadas de sensibilización medioambiental en el CPR Plurilingüe Manuela Rial Mouzo de Cee

//Manuel Sambade// Con motivo de la celebración este 21 de septiembre del “Zero Emissions Day” (Día Mundial Sin…

Ler máis

Noticias sobre A Costa da Morte, as suas comarcas e os seus concellos: Bergantiños, Soneira, Camariñas, Carballo, Cee, Corcubión, Dumbría, Fisterra, Muxía, Vimianzo, Santa Comba e Zas.
Opinión
Autos Xallas
SAT Busto Corzon Mazaricos
Gadis Promo Sorteo Iphone XR Setembro 2019
Concello de Dumbría
Concello de Mazaricos
En breves

Adiante TV

Opinión

Análise política da UE e o papel do Reino de España

Álvaro Rodríguez

Non existe unanimidade sobre a natureza política da UE. No presente artigo pretendemos expoñer  a visión defendida por certos pensadores, que é d…

Álvaro Rodríguez
Ler máis

O gran engano: propaganda e mentira do globalismo.A realidade galega

Álvaro Rodríguez

O presente estudo pretende aclarar ideas e conceptos sobre o  globalismo que está a arrasar a economía e sociedade galega. E iso desde o radicalism…

Álvaro Rodríguez
Ler máis

Isabel II y Boris Johnson, tras los pasos de Juan Sin Tierra y del Duque de Nottinghan

José Manuel Palacín Y Rodríguez

  Tras la muerte de Ricardo Corazón de León en 1.199 su hermano Juan I se coronó rey, apoyado por la mayoría de los nobles. El angevino ha…

José Manuel Palacín Y Rodríguez
Ler máis

Conversas na Encrucillada

Usamos cookies propias e de terceiros para mostrar publicidade personalizada segundo a súa navegación. Se continua navegando consideramos que acepta o uso de cookies. OK Máis información